بلاگ

اکستنشن مو

اکستنشن مو

اکستنشن مو یکی از روش‌های پرطرفدار برای افزایش حجم مو، شکل دادن به مو یا بلندتر کردن مو است. اکستنشن مو رو‌ش‌ها و انواع متعددی دارد. همه ما دوست داریم موهایی بلند، پرپشت و زیبا داشته باشیم. برخی برای داشتن موهایی بلند که تا کمر برسد، بعضی برای داشتن فرهای زیبا و جذاب و برخی دیگر برای پرپشت ‌تر کردن دم اسبی‌ها، به فکر می‌افتند تا اکستنشن مو را تجربه کنند.

قبل از انجام اکستنشن حتما موهای خود را با یک شامپومناسب شست وشو دهید تا هرگونه چربی و محصولات آرایشی از روی آن پاک شود برای نصب اکستنشن موی باید حداقل ۷ تا ۱۰سانتی متر بلندی داشته باشد هر قدر مو بلند تر باشد اکستنشن راحت تر نصب میشود با این حال موهای کوتا را هم میتوان اکستنشن نمود،قبل از انجام اکستنشن حتما موهای خود را با یک شامپوی مناسب شست وشو دهید تا هرگونه چربی و محصولات آرایشی از روی آن پاک شود برای نصب اکستنشن موی باید حداقل ۷تا ۱۰سانتی متر بلندی داشته باشد هر قدر مو بلند تر باشد اکستنشن راحت تر نصب میشود با این حال موهای کوتا را هم میتوان اکستنشن نمود.

بهتر است قبل از اکستنشن یک تکه کوچک از موی خودرا در اختیار ارایشگرتان قرار دهید تا بتواند موهای هم رنگ خودتان را تهیه کند اگر موهایتان خیلی کوتا است توصیه میشود بیشتر از ۴۰سانت مو به آن اضافه نکنید اگر مقدار زیادی مو با طول بلند به لابه لای موهایتان اضافه کنید فشار زیاد ناشی از وزن آن موجب ریزش موهای طبیعیتان خواهد شد بعضی افراد نیز به دلیل کشش زیاد مو دچار سر درد میشوند.

اکستنشن ها به دو گروه تقسیم بندی می شوند:

اکستنشن مو طبیعی :این نوع از موهای واقعی و طبیعی انسان ساخته می شوند.

اکستنشن مو مصنوعی :این نوع از مو در کارخانه ها تولید خواهند شد.

هر دو نوع دارای مزایا و معایب می باشد.

برخی از مزایای اکستنشن های طبیعی

 • حالت پذیری و رنگ پذیری بیشتر و بهتری دارند.
 • دوام و عمر آن ها بیشتر از نوع مصنوعی است.
 • مو را پر پشت تر نشان می دهند.
 • زیباتر به نظر می رسند.
 • به مراقبت و توجه زیادی نیاز ندارند.

برخی معایب اکستنشن های طبیعی

 • گران تر هستند.

برخی مزایای اکستنشن های مصنوعی

 • ارزان تر هستند.

برخی معایب اکستنشن های مصنوعی

 • ممکن است که از روش های غیر بهداشتی برای تولید استفاده شود.
 • نسبت بع نوع طبیعی عمر و دوام زیادی ندارد.
 • به مراقبت زیادی نیاز دارند.
 • در صورت استفاده از سشوار و اتو مو و … احتمال ذوب شدن وجود دارد.

انواع روش های نصب اکستنشن مو

1. چسب کراتین

نوعی چسب بی ضرر است که برای جلوی سر و کسانی که موهای نازک و کم پشتی دارند روش خوبی می باشد، بالاتر از ریشه مو این چسب مالیده می شود و موی اکستنشن روی آن قرار میگیرد و بوسیله گیره موهای طبیعی و مصنوعی با حرارت بهم فشرده میشود و چسبیده می شود.

2. رینگ

این روش برای افراد با موهای نازک و کم پشت زیبایی ندارند و موقع جمع کردن مو رینگ مشخص می شود، در این روش رینگ واشرداری را داخل یک شاخه از مو مصنوعی می گذارند و  با قلاب های مخصوص موهای طبیعی را به داخل همان رینگ می کشند. با انبرک مخصوص ،رینگ ها را فشار محکمی می دهند تا مو ثابت شود و به این طریق موی مصنوعی به طبیعی متصل می شود

3. دوخت مو

این روش هیچ آسیبی به مو وارد نمی کند هر زمان هم از موی طبیعی می توانید جدا کنید.

4. اکستنشن مو به روش لاینی

سریع ترین روش اکستنشن لاینی از بلند شدن پرپشت شدن موهایتان لذت ببرید،زیرا در این روش از چسب یا رینگ استفاده نمیشود.

 5. اتصال حرارتی

که در آن ابتدا یک دسته ی باریک از موها جدا شده و کمی بالا تر از ریشه مو محول چسب ناک خاصی مالیده میشود و یک دسته باریک از موهای اکستنشن روی آن قرار میگیرد سپس به وسیله گیره یا انبرک ویژه ای این موها به هم فشرده شده حرارت انبرک چسب را ذوب کرده و موهای مصنوعی به موهای طبیعی میچسبد البته در این روش احتمال ریزش و آسیب بیشتراست.

عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو

برخی از عوامل مهم و کلیدی در انتخاب اکستنشن مناسب مو شامل مواردی است که در ادامه ی این بخش از خانه مو گفته ایم:

رنگ مو :

یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب مناسب این است که از اکستنشنی استفاده کنید که نزدیک ترین تن رنگی را با موهای طبیعی شما داشته باشد . انتخاب اکستنشن های روشن یا تیره تر نسبت به موهای خود باعث از بین بردن زیبایی و جلوه مو خواهد شد.

مراقبت درست و صحیح :

برای شستشوی آن ها باید از شامپوهایی استاده کنید که فاقد سولفات و پارابن باشند . اکستنشن های کلیپسی و کلاه گیس ها را باید شب ه از موی طبیعی جدا کرد و در کل برای مدت طولانی روی سر نماند.

قیمت :

قیمت اکستنشن ها بسیار متفاوت است و دقیقا به کیفیتشان و روشی که برای بستن آن ها استفاده می کنند، وابسته می باشد . در نتیجه با توجه به روش مورد نظر و کیفیت موهایی که انتخاب کرده اید ، می توانید قیمت نهایی را مشخص کنید . اکستنشن های بوند معمولا گران ترین نوع هستند، زیرا مدت زمان بیشتری دوام می آورند.

انتخاب بهترین اکستنشن :

اولین نکته برای انتخاب صحیح ، این است که دوام آن ها زیاد باشد . تا حد ممکن از اکستنشن های ارزان استفاده نکنید زیرا زود آسیب خواهند دید.

نوع موی طبیعی :

رنگ موی طبیعی خودتان باید کاملا با اکستنشن تناسب داشته باشد. همچنین باید به جزئیات دیگر موی خود نیز دقت کنید و تا جایی که می توانید کاری کنید تا اکستنشن روی موهای شما بسیار طبیعی به نظر برسد. حتی باید به سایه رنگ موی خود نیز دقت کنید.

اگر موی شما در حالت طبیعی صاف است ، می توانید از هر نوع اکستنشنی استفاده کنید اما اگر موهای ویو یا فر دارید ، بهتر است از روش دوخت یا بوند استفاده کنید که به بافت و استایل موی شما قابلیت نزدیکی بیشتری دارد.

شستشوی موی با اکستنشن

بهتر است موهای خود را در پنج روز اول بعداز نصب اکستنشن شست شو ندهید تا چسب ها سر جای خود کاملا ثابت شوند در هفته اول ممکن است پوست سرتان به خارش بیفتد در این صورت از .اسپری مرطوب کننده مو استفاده کنید این خارش طبیعی است بعداز چند روز پوست سر به اکستنشن عادت میکند.
ابتدا قبل از اینکه موهایتان را شستشو دهید آن ها را شانه زده تا گره اگر دارد باز شود و سپس آرام زیر دوش بروید، مقداری شامپو زده و موها را از بالا به پایین فشار دهید تا تمیز شوند هیچ وقت مالش ندهید سپس کاملا آنها را آبکشی کنید، حتما بعد از آن از یک نرم کننده مو استفاده کنید مواظب باشید که به محل نصب اکستنشن برخورد نکند تا باعث شود اکستنشن‌ها شل شده و از محل جدا شوند. بعد از حمام،  آرام موها را درون حوله فشار دهید اما حوله را بالا یا پایین نکشید.

سایر نکات برای مراقبت از اکستنشن های مو

 • بیش از حد در برابر نور خورشید و آلودگی هوا قرار نگیرید.
 • برای افزایش عمر اکستنشن رطوبت را از روی آن ها از بین ببرید.
 • برای مرتب کردن از شانه های دندانه درشت استفاده کنید.
 • برای حفظ درخشندگی هفته ای یکبار از روغن استفده کنید.
 • از وسایلی مانند ؛ کلیپس و کش و … زیاد استفاده نکنید زیرا اکستنشن به مرور شل خواهد شد.

همچنین جهت مشاهده محصولات مختلف خانه مو حتماً فروشگاه آنلاین خانه مو را مشاهده نمایید.

فروشگاه خانه مو با ۲۰ سال سابقه در عرصه زیبایی و تامین موی مصنوعی فعالیت دارد. وب سایت فروشگاه خانه مو Khanemo.ir با هدف عرضه محصولات مختلف زیبایی ، اکستنشن Extenstion ، مژه و کاشت مژه ، محصولات زیبایی اعم از کلاه گیس ، تکه مو های مصنوعی و طبیعی ، لنز های فانتزی و … را به سراسر ایران را دارد.

جهت سفارش اکستنشن های خاص ، اکستنشن ارزان در کرج ، اکستنشن فانتزی ، اکشتنشن طبیعی در کرج با ما در تماس باشید:

 • کرج،گوهردشت ، فلکه اول ،کوچه دوم غربی ، جنب سینما ساویز ، فروشگاه خانه مو
 • (۰۲۶)۳۴۴۰۶۳۱۳ – (۰۲۶)۳۴۴۴۶۸۲۱۵
 • alireza.blue1354[at]gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *